Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Domov / Bývanie / 7 dizajnových trikov, ktoré premenia malú obývačku na väčšiu

7 dizajnových trikov, ktoré premenia malú obývačku na väčšiu

/
/
1936 Videní

Ak je vaša obývacia izba malá a preplnená a už vôbec nepôsobí útulne, je čas na zmenu. Aj malá obývačka môže pôsobiť oveľa priestrannejšia ako sa vám môže na prvý pohľad zdať, Stačí len zopár jednoduchých a elegantných trikov, ktoré opticky zväčšia a prevzdušnia vašu obývaciu izbu a to aj bez nutnosti investície do rekonštrukcie alebo drahého nábytku.

1. Vyberte veľký koberec

Výber väčšieho koberca, dokonca aj v odvážnom vzore, je trik, ktorý robí miestnosť väčšiu.”Útulný” je vždy kľúčovým slovom pre “stiesnený” priestor, ale v tomto prípade sa môže nakloniť k tomu, čo robí miestnosť skutočne útulnou – ako v prípade veľkého koberca. Doplnte to sedením blízko pri sebe, aby pôsobilo dôverne, vyberte plyšový, jemný koberec a relaxujte.

2. Pridajte hojdacie kreslo

Závesné hojdacie kreslá sú v súčasnosti super trendy, a sú tiež veľkým šetričom miesta v malej obývačke. Môžete si takto pridať do izby pohodlné sedenie bez toho, aby ste zabrali čo i len centimeter podlahového priestoru, ako by zabralo tradičné kreslo.

3. Biela, biela a ešte raz biela

Ponechajte steny a podlahy celkom biele, aby ste viac rozjasnili priestor. Takto na stene pekne vynikne galéria fotografií alebo obrazov umiestnených v bielych rámoch, ktoré budú splývať so stenou a vytvárať pútavý efekt, no nie však preplnený. Týmto spôsobom môžete tiež umiestniť váš obľúbený farebný kus nábytku k bielej stene, ktorý bude ústredným bodom miestnosti.

4. Svetlé závesy

Svetlé závesy pomáhajú maximalizovať svetlo v malej obývačke. Závesy by mali byť maximálne len o jeden odtieň tmavšie ako farba vašej steny, aby priestor opticky nezmenšovali.

5. Prehodnotte svoj konferenčný stolík

Používajte dva malé stolíky namiesto jedného veľkého konferenčného stola, aby ste lepšie využili priestor. A pretože malá obývačka často plní dvojitú až trojitú funkciu v malom byte, keď príde návšteva ľahšie ich presunite na iné miesto, kde by ste ich mohli práve potrebovať.

6. Nízke sedenie

Nižší gauč vytvára vizuálny efekt vyšších stropov a optický zväčšuje priestor. Stačí pridať ešte pár vankúšov, aby sedačka vyzerala pohodlnejšie.

7. Závesy o pár centimetrov vyššie

Záclony alebo závesy zavesené vyššie nad oknom privádzajú vzdušnosť a opticky aj výšku do malej miestnosti. Držte sa však jednoduchého dizajnu, aby nepútali v miestnosti príliš veľa pozornosti.

  • Facebook
  • Google+
  • Pinterest